• Producent: Panasonic
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 18.1 Mpx
 • Zoom optyczny: 30 x
 • Zoom cyfrowy: 4 x
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Wizjer: tak
 • Nośnik danych: karta SD
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Kolor: czarny
 • Balans bieli: auto, zachmurzenie
 • Czułość: 800, 100
 • Format zapisu zdjęć: JPEG, DPOF
 • Ogniskowa: 24-70 mm

30 - krotne przybliżenie obrazu

Obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR posiada ogniskową o zakresie 24-720mm, która zezwala na fotografowanie całego spektrum tematów - od szerokokątnych ujęć przyrody, poprzez portrety i przybliżenia, na uwiecznianiu obiektów znacznie odległych od użytkownika kończąc. Żeby jakość zdjęć była jak najkorzystniejsza, producent Panasonic zastosowała w swoim urządzeniu innowacyjny system stabilizacji optycznej POWER O.I.S. Wzbogacony o funkcję stabilizacji w trakcie nagrywania filmów HYBRID O.I.S. +. Aparat idealnie kompensuje drganie rąk, aby dostarczyć jednostajny, wolny od poruszeń obraz. Funkcja utrzymania linii horyzontu (Level Shot) zapewnia proste kadry nawet podczas nagrywania znad głowy.produktywny procesor obrazu Venus Engine

Przetwornik obrazu tworzony w technologii CMOS posiada rozdzielczość 18 megapikseli, która w zupełności wystarcza to wszystkich standardowych zastosowań. Wysoka rozdzielczość umożliwia drukowanie dużych fotografii bez widocznego spadku jakości obrazu. Nad poprawnym działaniem wszelkich funkcji modelu TZ60 czuwa sprawny procesor obrazu Venus Engine, który dzięki zastosowaniu innowacyjnych algorytmów odszumiających dostarcza czysty obraz w całym zakresie czułości wynoszącym 100-3200 ISO. Wartość tą można w dodatku powiększyć o czułość 6400 ISO, która stanie na wysokości zadania w warunkach najmocniej ubogiego oświetlenia, na przykład w trakcie zdjęć nocnych.
nagrywanie filmów video w jakości FullHD

Aparat pozwala na nagrywanie filmów video w jakości FullHD (1920x1080). W trakcie nagrywania korzystać można z pełnego zakresu ogniskowych, i szybkiego systemu AF Light Speed, który bezbłędnie ustawia ostrość w danym punkcie, albo śledzi wybrany przez użytkownika obiekt w trybie autofocusa ciągłego.


Monitor o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 920 000 punktów

Podgląd kadru możliwy jest poprzez elektroniczny wizjer o rozdzielczości 200 000 punktów, ze stuprocentowym pokryciem kadru. Jest on niezwykle przydatny przy ostrym świetle, które może pogarszać pracę z ekranem LCD. Wbudowany monitor o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 920 000 punktów to komfortowy sposób na podgląd fotografii i kontrolowanie parametrów urządzenia. Dzięki wysokiej rozdzielczości, oraz filmy będą wyglądały naturalnie, i realna będzie wstępna selekcja materiałów.
Tryb makro działający już od 3cm

Panasonic Lumix TZ60 również sporo narzędzi przydatnych początkującym użytkownikom. Inteligentny tryb samoczynny (iA) sam dobierze odpowiednie cechy ekspozycji, pozwalając na skupienie się na kadrze. Mnóstwo predefiniowanych ustawień pozwoli wykonać jak najkorzystniejsze zdjęcia, zależnie od ich tematu. Na szczególną uwagę zasługuje tryb makro działający już od 3cm, który rozszerzony został o funkcję Zoom Macro, zezwalającą robić fotografie znikomych obiektów z obszernej odległości - przydaje się to przy fotografii płochliwych owadów, np. Motyli.


fotografii w formacie RAW

Bardziej progresywni użytkownicy, oprócz różnorodnego rodzaju filtrów efektowych i trybu HDR (zdjęcia o wysokim zakresie tonalnym), posiadają do dyspozycji możliwość robienia zdjęć w bezstratnym formacie RAW. Pliki tego typu zawierają dane prosto z matrycy, bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony urządzenia.Jest to szczególnie prawidłowy materiał do dalszej obróbki w programach graficznych na komputerze.


Wi-Fi, NFC, GPS

W modelu TZ60 wykorzystano dużo nowych rozwiązań technicznych, zanacznie usprawniających pracę,, a także rozszerzających zakres możliwości urządzenia. Łączność przez moduł Wi-Fi zezwala na komunikowanie się z mobilnymi urządzeniami przenośnymi, np smartfonami albo tabletami, by na ich ekranach wyświetlić podgląd na żywo. Można jeszcze z ich poziomu sterować podstawowymi funkcjami aparatu i przesyłać pliki. Technoligia NFC pozwala na natychmiastowe udostępnienie filmów i fotografii na przeróżnego typu portalach społecznościowych - wystarczy zespoić urządzenie z telefonem wyposażonym w taki moduł. Odbiornik GPS zezwala na użycie geotagowania, czyli zapisania w pliku ze zdjęciem informacji na temat miejsca w którym zostało ono stworzone, co jest świetnym sposobem na stworzenie niebanalnego albumu dokumentującego wycieczki.
niewiele znaczące wymiary i waga

Panasonic Lumix TZ60 pomimo swych niewielkich rozmiarów i wagi wynoszącej zaledwie 240g dużo innowacyjnych technice,, a także parametry pozwalające na wykonywanie dobrych jakościowo zdjęć niezależnie od panujących warunków. Jest to nadzwyczajny wybór jednocześnie dla osób pasjonujących się w pieszych wycieczkach, jak również ludzi młodych, chcących być za każdym razem na bierząco z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, i dzielić się zdjęciami i filmami natychmiastowo po ich wykonaniu.

Zobacz podobne produkty

Polecane produkty w kategorii: Aparaty cyfrowe