Nikon Coolpix W100 - Dobra cena! Oceń produkt:

od 579,00 PLN

oszczędzasz do 13%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 13.2 Mpx
 • Zoom optyczny: 3 x
 • Zoom cyfrowy: 6 x
 • Przekątna ekranu: 2.6 "
 • Ogniskowa min: 30
 • Ogniskowa max: 90
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Nośnik danych: karta SD, pamięć wewnętrzna
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Czułość: 125, , 1600, 125, 1600
Możesz go zabrać nawet na głębokość 10 m pod wodą1, a do tego jest pyłoszczelny1 i wytrzymały na upadek2 z wysokości do 1,8 m i temperaturę do -10°C. To istotnie wytrzymały i bezusterkowy aparat do użytku na co dzień.

w trakcie fotografowania albo nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo zdjęcia są automatycznie przesyłane przy pomocy technologii SnapBridge do urządzenia inteligentnego, co ułatwia ich udostępnianie i przechowywanie. Dzięki jednofunkcyjnym przyciskom i nietrudnemu interfejsowi aparat jest nietrudny w obsłudze. Ma choćby specjalne menu dla dzieci.

Aparat COOLPIX W100 o rozdzielczości 13,2 mln pikseli to łatwość robienia fotografii przystępna dla każdego.

WYSOKA odporność
Ten aparat zniesie naprawdę dużo. Jest wodoszczelny1 do głębokości maksymalnie 10 m i odporny na upadki2 z wysokości 1,8 m, dzięki temu nie musisz się martwić, że upuszczenie go na twardą powierzchnię albo do basenu spowoduje jego zniszczenie. Ponadto jest mrozoodporny do -10°C i pyłoszczelny1, więc możesz bez obaw zabrać go w każde miejsce. Aparat ten pozwala każdemu czerpać radość z fotografii.

ŁATWE UDOSTĘPNIANIE fotografii DZIĘKI APLIKACJI SNAPBRIDGE
SnapBridge i wysokiej jakości fotografie wytworzone aparatem Nikon nadadzą kolorytu sieciom społecznościowym w ciągu kilku sekund. Funkcja wykorzystuje technikę Bluetooth® Low Energy (BLE), utrzymując stałe połączenie o niskim poborze energii między aparatem a choćby pięcioma urządzeniami inteligentnymi. Podczas fotografowania zdjęcia można automatycznie przesyłać do telefonu lub tabletu. Starczy zabrać urządzenie inteligentne do ręki, a zdjęcia już tam będą: synchronizowane podczas fotografowania zdjęcia są natychmiast przekadrowywane do rozmiaru ułatwiającego ich oglądanie i edytowanie w ulubionej aplikacji i prędkie przesyłanie do portali społecznościowych. Jeżeli nie chcemy samoczynnie synchronizować każdego zdjęcia, proste komponenty sterowania pozwalają na manualną synchronizację solidnych fotografii, przesyłanie fotografii w wyższych rozdzielczościach, a także synchronizację filmów.
Korzystanie z aplikacji SnapBridge na urządzenia z systemem iOS może wymagać wcześniejszego zaktualizowania oprogramowania sprzętowego aparatu.

NAGRYWANIE FILMÓW W ROZDZIELCZOŚCI FULL HD wystarczy nacisnąć przycisk, by nagrać idealny film z rodziną i znajomymi. Naciśnięcie specjalnego przycisku nagrywania filmów powoduje rozpoczęcie rejestrowania obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p z dźwiękiem stereo. Możesz za każdym razem utrwalić na filmie wszystkie ważne chwile, a system elektronicznej redukcji drgań zadba o płynność obrazu. Użycie efektu miniatury sprawi, że sfilmowane obiekty będą wydawały się dużo mniejsze niż w rzeczywistości, a opcjonalny przewód HDMI umożliwi wyświetlenie obrazu na telewizorze HD. Wysokiej jakości filmy, na których uwieczniono ważne chwile albo sceny z podróży, świetnie nadają się do udostępnienia w sieciach społecznościowych.

WYSOKA JAKOŚĆ fotografii zawsze gwarantujący niezwykłą czystość obrazu obiektyw NIKKOR i matryca CMOS o rozdzielczości 13,2 mln pikseli pozwolą zapomnieć o ziarnistych zdjęciach i przegapionych momentach. Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym i 6-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom3 pozwala zbliżyć się do fotografowanego obiektu i łatwo uchwycić radosne chwile czy zabawne miny. Dzięki gwarantowanej wysokiej jakości obrazu możesz z dumą udostępniać wytworzone fotografie i filmy.

ŁATWA I intuicyjnA OBSŁUGA Ostatnią rzeczą, o której użytkownik chce myśleć, gdy dzieje się coś interesującego, jest sposób obsługi aparatu. Model COOLPIX W100 rozwiązuje ten problem. Cztery specjalne przyciski zapewniają bezpośredni dostęp do menu, a dzięki przystępnemu w obsłudze interfejsowi znalezienie potrzebnej funkcji nie stanowi żadnego problemu. Przyciski są spore i nieskomplikowane w obsłudze dla osób o nieznacznych dłoniach, dzięki temu użytkownicy w każdym wieku mogą wygodnie wykonywać zdjęcia. Po wybraniu trybu przystępna automatyka aparat samodzielnie dobierze trafne ustawienia, tak by każde zdjęcie wyglądało perfekcyjnie. Znaczny monitor LCD o rozdzielczości 230 tys. Punktów i przekątnej 6,7 cm (2,7 cala) upraszcza kadrowanie, a powłoka przeciwodblaskowa i funkcja dostosowywania jasności znakomitą widoczność w każdych warunkach – nawet przy słabym oświetleniu i w pełnym słońcu. Gniazdo mikro USB pozwala błyskawicznie naładować akumulator, żeby aparat był zawsze gotowy do uwieczniania genialnych chwil.

FUNKCJE DLA wszystkich CZŁONKÓW RODZINY Dzięki przystępnej w aparacie COOLPIX W100 funkcji Odmiany menu, która umożliwia dobór menu optymalnie dostosowanych dla dorosłych lub dla dzieci, choćby najmłodsi użytkownicy mogą łatwo czerpać radość z fotografii. W menu dla dzieci wygląd kolorowych wyświetlaczów powitalnych zmienia się w zależności od pory dnia. Radość z fotografowania w dodatku powiększają witające dzieci postacie, a stworzone fotografie młodzi użytkownicy mogą także ubarwić przy pomocy kreskówkowych efektów i urodziwych symboli, takich jak serca lub gwiazdki. Aparat jest dostępny w wielu wyraźnych kolorach, dzięki temu możnawyeksponujeć swój fason.

UWOLNIJ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ DZIĘKI SPECJALNYM EFEKTOM Spraw, żeby Twoje zdjęcia były nieszablonowe, dzięki szerokiej gamie efektów – od efektu Wyróżnij kolor, który pozwala zachować wybrany odcień na czarno-białym zdjęciu, po efekty Rybie oko i Aparat zabawkowy. Funkcja Retusz upiększający pozwala poprawić wygląd osób uwiecznionych na zdjęciach – do wyboru są takie opcje jak Tusz do rzęs, Wybielanie zębów czy Szminka. Można nawet uzyskać na zdjęciach smugi światła przy pomocy trybu Wielokrotna ekspozycja (jasno) albo przygotować pokaz slajdów z dźwiękiem – bezpośrednio w aparacie. Dzisiaj wszystkie Twoje fotografie będą wyglądać doskonale!

ŁATWE wykonywanIE nadzwyczajnYCH PORTRETÓW Dzięki systemowi Portret inteligentny można łatwo wykonać idealne zdjęcia portretowe rodziny lub znajomych. Jego użycie powoduje aktywację takich funkcji jak AF z priorytetem twarzy, która samoczynnie lokalizuje obecność twarzy w kadrze i ustawia na nią ostrość. Nawet jeśli fotografowana osoba przesunie się albo kompozycja zdjęcia zostanie zmodyfikowana, ostrość nadal będzie ustawiona na twarz. W trybie Uśmiech migawka jest wyzwalana automatycznie, gdy fotografowana osoba się uśmiechnie, a funkcja Uwaga: mrugnięcie natychmiast ostrzega użytkownika, jeśli fotografowana osoba mrugnęła, dzięki temu można od razu zrobić kolejne zdjęcie. Funkcja Kadrowanie twarzy pod wodą samoczynnie wykonuje fotografie po wykryciu twarzy, co likwiduje konieczność zanurzania się podczas fotografowania z brzegu basenu lub plaży.

niezawodnE USTAWIANIE OSTROŚCI Funkcja AF z wyszukiwaniem celu (w trybie automatycznym) zagwarantuje istotne zdjęcia za każdym razem. Funkcja ta skrupulatnie rozpoznaje, który obiekt jest fotografowany, i automatycznie ustawia na niego ostrość po skomponowaniu kadru. Pole ostrości jest wyświetlane na monitorze przed naciśnięciem spustu migawki, dzięki temu wiadomo, na który obiekt zostanie ustawiona ostrość. W sytuacji ludzi ostrość jest ustawiana na twarz.

wariant - Kompaktowy aparat cyfrowy

Rozdzielczość - 13,2 miliona (proces przetwarzania obrazu może zniżyć rozdzielczość fotografie)

Matryca - Matryca CMOS o przekątnej 1/3,1 cala, całkowita ilość pikseli: około 14,17 mln

Obiektyw/Soczewka - Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym

Ogniskowa/Zakres ogniskowych - 4,1–12,3 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 30–90 mm w formacie małoobrazkowym)

Otwór względny - f/3,3 do 5,9

budowa optyczna - 6 soczewek w 5 grupach

zwiększenie - Maksymalnie 4× (kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej około 360 mm w formacie małoobrazkowym)

Redukcja drgań - Elektroniczna redukcja drgań (filmy)

Redukcja poruszenia w ruchu - Elektroniczna redukcja drgań (fotografie)

Autofokus - AF z detekcją kontrastu

Zakres ostrości - [W]: około 5 cm do nieskończoności, [T]: około 50 cm do nieskończoności; w trybach Zbliżenie, Żywność, Pod wodą, Odbicie lustrzane, Dodaj efekt bąbelkowy, Dodaj efekt neonu, Dodaj efekt kreskówki, Miękki obraz, Efekt miniatury, Film z skutkiem miniatury i Wyróżnij kolor: około 5 cm (przy ustawieniu szerokokątnym) do nieskończoności (wszystkie odległości mierzone od szybki ochronnej)

Tryb pól AF - Środkowe, wykrywanie twarzy, AF z wyszukiwaniem celu

Monitor - ekran LCD o przekątnej 6,7 cm, około 230 000 punktów, rodzaju TFT, z powłoką przeciwodblaskową i 5-stopniową regulacją jasności

Pokrycie kadru - Około 96% w poziomie i w pionie (w porównaniu do rzeczywistego obrazu)

Pokrycie kadru (odtwarzanie) - Około 100% w poziomie i w pionie (w porównaniu do rzeczywistego obrazu)

Zapis danych - Karty pamięci SD, SDHC, SDXC, pamięć wewnętrzna (ok. 22 MB)

System plików - Zgodny ze standardami DCF i Exif 2.3

Format zapisywanych plików - fotografie: JPEG, wiadomości głosowe: WAV, filmy: MP4 (wideo: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereo AAC)

Wielkość obrazu (w pikselach) - 13 mln pikseli [4160 x 3120], 4 mln pikseli [2272 x 1704], 2 mln pikseli [1600 x 1200]

Czułość ISO - Od 125 do 1600

Pomiar ekspozycji - Matrycowy, centralnie ważony (mniejszy aniżeli 2-krotny zoom cyfrowy), punktowy (co najmniej 2-krotny zoom cyfrowy)

Sterowanie ekspozycją - Automatyka programowa i kompensacja ekspozycji (od -2,0 do +2,0 EV w krokach co 1 EV)

rodzaj migawki - Mechaniczna i elektroniczna CMOS

Czasy otwarcia migawki - od 1/2000 do 1 s, 25 s (dla opcji Dodaj smugi światła w menu Wybierz styl wybrane jest ustawienie Nocne niebo)

Samowyzwalacz - 10 s, wyzwalanie uśmiechem 5 s (wyzwalacz autoportretu)

Przysłona - Elektronicznie sterowany filtr ND (-2 AV)

Zakres przysłon - 2 pozycje (f/3,3 i f/6,6 [W])

zaimplementowana lampa błyskowa - Tak

Zasięg błysku (przybliżony) - [W]: od 0,3 do 3,1 m, [T]: od 0,6 do 1,7 m

Sterowanie błyskiem - Błysk automatyczny TTL z przedbłyskami monitorującymi

USB - Złącze mikro USB, interfejs Hi-Speed USB (nie należy używać żadnego kabla USB poza UC-E21), obsługa standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge)

Wyjście HDMI - Złącze mikro HDMI (wariant D)

Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - IEEE 802.11b/g (standardowy protokół bezprzewodowych sieci LAN)

Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Od 2412 do 2462 MHz (kanały od 1 do 11)

Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - system otwarty, WPA2-PSK

Standardy Bluetooth - Specyfikacja Bluetooth – wersja 4.1

Wodoszczelność - Odpowiednik odporności klasy 8 (IPX8) JIS/IEC (w teście przeprowadzonym poprzez producenta Nikon). Możliwość realizowania fotografii pod wodą – do głębokości 10 m, przez 60 minut.

Pyłoszczelność - Odpowiednik odporności klasy 6 (IP6X) JIS/IEC (w teście przeprowadzonym przez producenta Nikon)

Wstrząsoodporność - Potwierdzona w warunkach testowych1 zgodnie z normą testową MIL-STD 810F (metoda 516.5: odporność na wstrząsy)

Języki menu - Angielski, arabski, bengalski, bułgarski, chiński (konwencjonalny i uproszczony), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, marathi, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski (europejski i brazylijski), rosyjski, rumuński, serbski, szwedzki, tajski, tamilski, telugu, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski

Źródła zasilania - Akumulator jonowo-litowy EN-EL19 (załączony), zasilacz sieciowy EH-62G (przystępny osobno)

Czas ładowania - Około 1 godz. 40 min (w sytuacji zastosowania ładowarki EH-73P/EH-73PCH do naładowania w pełni rozładowanego akumulatora)

produktywność zasilania - Około 220 zdjęć przy zastosowaniu akumulatora EN-EL19

efektywność zasilania dla filmów - Około 1 godz. 30 min przy zaimplementowaniu akumulatora EN-EL193

Gniazdo statywowe - 1/4 (ISO 1222)

rozmiary (S x W x G) - Około 109,5 × 67,0 × 38,0 mm (bez części wystających)

Masa - Około 177 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Zakres dozwolonych temperatur - od -10°C do 40°C (użycie na lądzie); od 0°C do 40°C (użycie pod wodą)

Zakres dozwolonej wilgotności - Do 85% (bez kondensacji)

Dostarczane akcesoria - Pasek aparatu, akumulator jonowo-litowy EN-EL19, ładowarka EH-73P4, kabel USB UC-E21, szczoteczka

Zobacz podobne produkty

Polecane produkty w kategorii: Aparaty cyfrowe