Nikon Coolpix B700 - Dobra cena! Oceń produkt:

od 1799,00 PLN

oszczędzasz do 5%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 20.3 Mpx
 • Zoom optyczny: 60 x
 • Zoom cyfrowy: 4 x
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Ogniskowa min: 24
 • Ogniskowa max: 1440
 • Wizjer: tak
 • Nośnik danych: karta SD
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Kolor: czerwony
 • Balans bieli: auto
 • Czułość: 3200, 100, 1600, 3200, 100, 1600, 3200, 100, 1600
 • Ogniskowa: 4.3-258 mm
Doceń niezwykłą precyzję systemu AF oraz jakość legendarnego obiektywu NIKKOR zaopatrzonego w soczewki ze szkła o superniskiej dyspersji ED i 60-krotny zoom optyczny (z możliwością uzyskania 120-krotnego zwiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom1), który zezwala na wykonywanie fotografii z niewiarygodnej odległości. Korzystaj z technologii przyszłości – filmowania w rozdzielczości 4K UHD – i formatu zdjęć RAW (NRW) gwarantującego nadzwyczajne możliwości obróbki zdjęć. Optyczna redukcja drgań (VR)2 z podwójną detekcją o wydajności 5 poziomów ekspozycji i boczna dźwignia zoomu minimalizują drganie aparatu, a elektroniczny wizjer i ruchomy ekran LCD większą wygodę fotografowania i filmowania. Połącz aparat z urządzeniem inteligentnym za pomocą technice SnapBridge.

Dzięki aparatowi Nikon COOLPIX B700 ciesz się przejrzystą wyraźnością fotografii i zasięgiem aż po horyzont.

OBIEKTYW NIKKOR Z 60-KROTNYM ZOOMEM OPTYCZNYM I SOCZEWKĄ ZE SZKŁA SUPER ED
Uzyskaj idealne zdjęcia dzikiej przyrody z bezpiecznej odległości, sfotografuj gwiazdy na nocnym niebie albo uwiecznij wydarzenia sportowe dzięki obiektywowi NIKKOR z istotnie obszernym, 60-krotnym zoomem optycznym z możliwością uzyskania 120-krotnego powiększenia przy pomocy funkcji Dynamic Fine Zoom1. Obiektyw oferuje zakres ogniskowych od 24 mm w ustawieniu szerokokątnym do 1440 mm w ustawieniu superteleobiektywu (w przeliczeniu na format małoobrazkowy), a dzięki małej odległości ostrzenia wynoszącej zaledwie ok. 1 cm wspaniale stanie na wysokości zadania w makrofotografii. Obiektyw NIKKOR z soczewką ze szkła Super ED to gwarancja najwyższej jakości. Dzięki nieszablonowym właściwościom soczewka ze szkła Super ED skutecznie eliminuje widma wtórne i perfekcyjnie koryguje aberrację chromatyczną.

MATRYCA CMOS O ROZDZIELCZOŚCI 20,3 MLN PIKSELI I genialnY AUTOFOKUS (AF) Wielomegapikselowa matryca CMOS odbiera więcej światła i zagwarantuje genialną szczegółowość zdjęć. Natomiast istotnie szybki i skuteczny system AF momentalnie ustawia ostrość na fotografowanym obiekcie, dzięki czemu nigdy nie przegapisz ważnych momentów. Funkcja AF z wyszukiwaniem celu pozwala na bardziej rozciągliwe kadrowanie, dobierając rozmiar i położenie pola ostrości do fotografowanego obiektu. Po skierowaniu aparatu w stronę fotografowanego obiektu system AF szybko przewiduje, na który obszar należy ustawić ostrość. Energiczne pole ostrości jest automatycznie dostosowywane do wymiaru obiektu, co zagwarantuje perfekcyjną ostrość wszystkich zdjęć. Efektywność trybu AF z wyszukiwaniem celu jest taka sama w sytuacji obiektów znajdujących się w centrum kadru, jak i na jego obrzeżach, równocześnie w sytuacji niewielkich obiektów (takich jak kwiaty czy potrawy), jak i ludzi.

FILMY W JAKOŚCI 4K UHD/30P Z DŹWIĘKIEM STEREO Funkcja filmowania w rozdzielczości 4K Ultra High Definition (3840 x 2160/30p) pozwala rejestrować istotnie płynne nagrania najwyższej jakości i przygotować się na dzień, w którym technologia 4K UHD stanie się standardem. W parze z znakomitym obrazem idzie najwyższa jakość dźwięku rejestrowanego poprzez mikrofon z funkcją „zoom", która dopasowuje jego kierunkowość do ogniskowej obiektywu. Specjalny przycisk nagrywania filmu momentalne rozpoczęcie filmowania. Dzięki zgodności ze standardem HDMI realne jest podłączenie aparatu do telewizora lub zewnętrznego monitora przy pomocy opcjonalnego kabla HDMI.

zaimplementowanY WIZJER ELEKTRONICZNY (EVF) Elektroniczny wizjer LCD (z funkcją korekcji dioptrażu) o przekątnej 0,2 cala i wysokiej rozdzielczości 921 000 punktów zagwarantuje pełne pokrycie kadru, dzięki czemu za każdym razem wiesz, co zostanie uwiecznione na zdjęciu. Sensor zbliżenia oka wyłapuje przyłożenie oka do wizjera i automatycznie przełącza obraz z wyświetlacza na wizjer elektroniczny, umożliwiając płynne przechodzenie między różnorodnymi stylami fotografowania. Fotografowanie z użyciem wizjera stanowi dużą zaletę w ograniczonej przestrzeni, a na dodatek pozwala przyjąć bardziej jednostajną pozycję, co obniża drgania aparatu.

RUCHOMY wyświetlacz LCD O ROZDZIELCZOŚCI 921 000 PUNKTÓW I PRZEKĄTNEJ 7,5 CM (3 CALE) obfity ruchomy wyświetlacz formuje niezwykłe możliwości zmiany perspektywy – pozwala wykonywać zdjęcia nad tłumem na koncertach, fotografować przyrodę tuż nad ziemią,dodatkowo architekturę albo krajobrazy pod niezwykłymi kątami. Ruchomy wyświetlacz upraszcza realizowanie autoportretów i dodawanie komentarzy do nagrywanych filmów albo uwiecznianie pobytu w niezwykłym miejscu. Układ pikseli RGBW zapewnia idealną widoczność choćby w świetle słonecznym, a ponadto charakteryzuje się niskim zużyciem energii.

OPTYCZNA REDUKCJA DRGAŃ (VR) Z PODWÓJNĄ DETEKCJĄ O wydajnOŚCI 5 stopni EKSPOZYCJI System redukcji drgań ogranicza wpływ drgań aparatu i pozwala uzyskać ostre zdjęcia z adekwatną ekspozycją bez względu na warunki fotografowania. Optyczna redukcja drgań (VR)2 z podwójną detekcją o sprawności 5 poziomów ekspozycji pozwala uzyskać efekt odpowiadający skróceniu czasu otwarcia migawki nawet o 5 stopni. Usuwa to konieczność korzystania z krótszych czasów otwarcia migawki i tym samym uniemożliwia nieprawidłowej ekspozycji albo użyciu zbyt wysokiej czułości. Dzięki informacjom dotyczącym poruszenia aparatu rejestrowanym poprzez czujka prędkości kątowej oraz danym na temat kierunku i intensywności drgań (dane o wektorze ruchu) nowo opracowany algorytm redukcji drgań zagwarantuje obszerniejszą dokładność obliczeń stopnia poruszenia zdjęcia, co przekłada się na obszerniejszą sprawność systemu redukcji drgań.

SnapBridge technologia SnapBridge gwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) między aparatem a smartfonem lub tabletem, ułatwiając zarządzanie twórczością fotograficzną. Możesz teraz prędko przesyłać produkowane fotografie do urządzenia inteligentnego i udostępniać je w perfekcyjnej jakości. Możesz w dodatku sterować funkcjami aparatu z poziomu telefonu, aktualizować jego oprogramowanie i korzystać z wielu innych możliwości.

BŁYSKAWICZNE URUCHAMIANIE, prędki AUTOFOKUS I niedługiE OPÓŹNIENIE WYZWOLENIA MIGAWKI Dzięki niezwykłej prędkości działania aparatu B700 możesz na nim polegać w trakcie uwieczniania oryginalnych chwil. Krótki czas uruchamiania wynoszący ok. 1,3 s, szybki system AF ustawiający ostrość z wspaniałą precyzją w ok. 0,9 s i niedługie opóźnienie wyzwolenia migawki to właściwości, które pozwolą ekspresowo uwiecznić ulotne chwile. Już nigdy nie przegapisz wyjątkowych momentów.

fotografie W FORMACIE RAW (NRW) Możliwość fotografowania w formacie RAW producenta Nikon (NRW) eliminuje obawy o utratę jakości fotografii. Podczas zapisywania na karcie pamięci fotografii w formacie NRW w plikach rejestrowane są na dodatek – w postaci pakietów instrukcji – informacje dotyczące kompensacji ekspozycji, balansu bieli, odcieni, tonów i wyostrzenia. Komplet instrukcji dotyczących zdjęć można zmienić dowolną liczbę razy bez wpływu na oryginalne dane w formacie RAW.

typ - Kompaktowy aparat cyfrowy

Rozdzielczość - 20,3 miliona (proces przetwarzania obrazu może obniżyć rozdzielczość obrazu)

Matryca - Matryca CMOS typu 1/2,3 cala, całkowita ilość pikseli: ok. 21,14 mln

Obiektyw/Soczewka - Obiektyw NIKKOR z 60-krotnym zoomem optycznym

Ogniskowa/Zakres ogniskowych - 4,3–258 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 24–1440 mm w formacie małoobrazkowym)

Otwór względny - f/3,3 do 6,5

kompozycja optyczna - 16 soczewek w 11 grupach (w tym 4 soczewki ze szkła ED i 1 soczewka ze szkła Super ED)

rozszerzenie - Maks. 4-krotne (kąt widzenia odpowiadający ok. 5760 mm w formacie małoobrazkowym); maks. 2-krotne w sytuacji wybrania opcji filmów 2160/30p albo 2160/25p (kąt widzenia odpowiadający ok. 2880 mm w formacie małoobrazkowym)

Redukcja drgań - Optyczna redukcja drgań (zdjęcia), optyczna i elektroniczna redukcja drgań (filmy)

Autofokus - AF z detekcją kontrastu

Zakres ostrości - [W]: od około 50 cm do nieskończoności, [T]: od około 2,0 m do nieskończoności; tryb makro: od około 1 cm do nieskończoności, przy ustawieniu szerokokątnym (wszystkie odległości mierzone od obiektywu)

Tryb pól AF - AF z wyszukiwaniem celu, priorytet twarzy, wybór ręczny (punktowy), dobór ręczny (zwykłe), dobór ręczny (duże), śledzenie obiektów w ruchu

Wizjer - Wizjer elektroniczny, ekran LCD o przekątnej 0,5 cm i rozdzielczości odpowiadającej ok. 921 000 punktów, z funkcją korekcji dioptrażu (od -3 do +1 m-1)

Pokrycie kadru - Około 100% w poziomie i w pionie (w kontraście do rzeczywistego obrazu)

Pokrycie kadru (odtwarzanie) - Około 100% w poziomie i w pionie (w kontraście do rzeczywistego obrazu)

Monitor - ekran LCD typu TFT o przekątnej 7,5 cm (3 cale), około 921 000 punktów (RGBW), duży kąt oglądania, powłoka przeciwodblaskowa i 6-stopniowa regulacja jasności, ruchomy

Zapis danych - SD, SDHC, SDXC

System plików - Zgodny ze standardami DCF i Exif 2.3

Format zapisywanych plików - fotografie: JPEG, RAW (NRW) (format własny producenta Nikon); filmy: MP4 (wideo: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereo AAC)

Wielkość obrazu (w pikselach) - 20 mln [5184 x 3888], 8 mln [3264 x 2448], 4 mln [2272 x 1704], 2 mln [1600 x 1200], 16:9 15 mln [5184 x 2920], 3:2 18 mln [5184 x 3456], 1:1 15 mln [3888 x 3888]

Czułość ISO - ISO 100–1600, ISO 3200 (dostępna w trybach P, S, A i M)

Pomiar ekspozycji - Matrycowy, centralnie ważony, punktowy

Sterowanie ekspozycją - Automatyka programowa ekspozycji z fleksją programu, automatyka z preselekcją czasu, automatyka z preselekcją przysłony, tryb ręczny, braketing ekspozycji, kompensacja ekspozycji (od -2,0 do +2,0 EV w krokach co 1/3 EV)

wariant migawki - Mechaniczna i elektroniczna CMOS

Czasy otwarcia migawki - 1/4000–1 s, 1/4000–15 s (przy czułości ISO 100 w trybie M), 25 s (program tematyczny Smugi gwiezdne w Wielokr. Eksp. Jasno)

Samowyzwalacz - dostępne opóźnienie: 10 s i 2 s

Przysłona - Elektromagnetyczna sześciolamelkowa przysłona irysowa

Zakres przysłon - 8 wartości w krokach co 1/3 EV (W) (tryb A, M)

zaimplementowana lampa błyskowa - Tak

Zasięg błysku (przybliżony) - [W]: od około 0,5–7,0 m, [T]: od około 1,5–3,4 m

Sterowanie błyskiem - Błysk automatyczny TTL z przedbłyskami pilnującymi

Kompensacja ekspozycji - W krokach co 1/3 EV w zakresie od -2 EV do +2 EV

USB- Złącze mikro USB (nie należy używać kabla USB innego dołączony przewód UC-E21), Hi-Speed USB z obsługą standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge)

Wyjście HDMI - Złącze mikro HDMI (rodzaj D)

Wejście Audio - Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)

Wyjście Audio - Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm)

Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - IEEE 802.11b/g (standardowy protokół bezprzewodowych sieci LAN)

Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Od 2412 do 2462 MHz (kanały od 1 do 11)

Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Uwierzytelnianie: system otwarty, WPA2-PSK

Standardy Bluetooth - Specyfikacja Bluetooth – wersja 4.1

Języki menu - Angielski, arabski, bengalski, bułgarski, chiński (klasyczny i uproszczony), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, marathi, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski (europejski i brazylijski), rosyjski, rumuński, serbski, szwedzki, tajski, tamilski, telugu, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski

Źródła zasilania - Akumulator jonowo-litowy EN-EL23 (dołączony), zasilacz sieciowy EH-67A (przystępny osobno)

Czas ładowania - Około 3 godz. (w przypadku zastosowania ładowarki EH-73P/EH-73PCH do naładowania w pełni rozładowanego akumulatora)

wydajność zasilania - Około 420 fotografii w przypadku korzystania z akumulatora EN-EL23

sprawność zasilania dla filmów - Około 1 godz. 30 min przy zaimplementowaniu akumulatora EN-EL23

Gniazdo statywowe - 1/4 (ISO 1222)

wymiary (S x W x G) - Około 125,0 x 85,0 x 106,5 mm (bez części wystających)

Masa - Około 570 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Zakres dozwolonych temperatur - Od 0°C do +40°C

Zakres dozwolonej wilgotności - Do 85% (bez kondensacji)

Dostarczane akcesoria - Pasek aparatu, pokrywka obiektywu LC-CP29 (ze sznurkiem), akumulator jonowo-litowy EN-EL23, ładowarka EH-73P (jeśli aparat zakupiono w kraju lub regionie, w którym jest to wymagane, w komplecie znajduje się adapter wtyczki, którego zarys zależy od kraju albo regionu zakupu), kabel USB UC-E21

Zobacz podobne produkty

Polecane produkty w kategorii: Aparaty cyfrowe